Blog

USG ślinianek – kiedy i po co je wykonywać

26-05-2022
Mało kto wie, że nowotwory ślinianek stanowią 3–6% guzów rozwijających się w obrębie głowy i szyi. Jak pokazują statystyki w śliniankach przyusznych występuje około 80% nowotworów ślinianek, z czego aż 10–17% stanowią zmiany złośliwe.
Czytaj więcej

USG tkanek miękkich

18-05-2022
Kilka razy pisaliśmy już o badaniach USG. Było o USG: tarczycy , jamy brzusznej i piersi . Tym razem chcemy skupić się na przybliżeniu Wam badania USG tkanek miękkich. USG tkanek miękkich pozwala ...
Czytaj więcej

Rak tarczycy - najczęściej występujący nowotwór złośliwy gruczołów wydzielania wewnętrznego

08-04-2022
Rak tarczycy to coraz częstszy nowotwór, który w Polsce odpowiada za ok. 4,2 tys. zachorowań rocznie. Jak pokazują statystyki 9 razy częściej dotyka kobiet niż mężczyzn.
Czytaj więcej

Polskie startupy opanowują rynek medtech – Raport „Top Disruptors in Healthcare 2022”

02-03-2022
Ruszyły zapisy na kolejną edycję Raportu „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”, który tworzony jest przez Polską Federację Szpitali, przez działający przy niej zespół Młodych Menedżerów Medycyny oraz spółkę w Zdrowiu. Jest to jedyny w Polsce Raport inwentaryzujący polski rynek medtech.
Czytaj więcej

Rak szyjki macicy - Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy

21-01-2022
W styczniu obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na wysoką zachorowalność na ten typ nowotworu.
Czytaj więcej

Zwichnięcia, złamania oraz inne urazy narciarzy i snowboardzistów

14-01-2022
Jazda na nartach i snowboardzie są obecnie sportami dostępnymi dla wszystkich i z roku na rok zyskują na popularności. Niestety równie szybko co popularność tych sportów rośnie liczba urazów, którym ulegają ich zwolennicy.
Czytaj więcej

Rezonans magnetyczny a implanty, tatuaże i makijaż permanentny

31-12-2021
Dowiedz się czy mając implant możesz poddać się badaniu rezonansem magnetycznym.
Czytaj więcej

Wszystko co chcesz wiedzieć o badaniu USG tarczycy

08-11-2021
Obecnie już niemal co piąty Polak cierpi na różnego rodzaju schorzenia tarczycy dlatego warto wiedzieć jakie są wskazania do jej badania.
Czytaj więcej

Doppler tętnic szyjnych w diagnostyce miażdżycy - wskazania, przeciwskazania i przebieg badania

02-11-2021
Doppler tętnic szyjnych to jedno z wielu badań które Centrum Badań Klinicznych ma w swojej ofercie. Wykorzystuje się je do diagnostyki chorób układu krążenia, a w szczególności do oceny zwężenia tętnic szyjnych i kręgowych.
Czytaj więcej

Rak wcześnie wykryty to szansa na skuteczne leczenie

20-10-2021
W Polsce świadomość konieczności wykonywania badań profilaktycznych jest jedną z najniższych w Europie. Zapobieganie jest kluczem do długiego, zdrowego życia. Każdy zna przecież przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć, którego autorem jest Hipokrates. Nie ma chyba lepszej metody na wcielenie tych słów w życie niż badania profilaktyczne.
Czytaj więcej