Blog

Rezonans magnetyczny a implanty, tatuaże i makijaż permanentny

31-12-2021
Dowiedz się czy mając implant możesz poddać się badaniu rezonansem magnetycznym.
Czytaj więcej

Wszystko co chcesz wiedzieć o badaniu USG tarczycy

08-11-2021
Obecnie już niemal co piąty Polak cierpi na różnego rodzaju schorzenia tarczycy dlatego warto wiedzieć jakie są wskazania do jej badania.
Czytaj więcej

Doppler tętnic szyjnych w diagnostyce miażdżycy - wskazania, przeciwskazania i przebieg badania

02-11-2021
Doppler tętnic szyjnych to jedno z wielu badań które Centrum Badań Klinicznych ma w swojej ofercie. Wykorzystuje się je do diagnostyki chorób układu krążenia, a w szczególności do oceny zwężenia tętnic szyjnych i kręgowych.
Czytaj więcej

Rak wcześnie wykryty to szansa na skuteczne leczenie

20-10-2021
W Polsce świadomość konieczności wykonywania badań profilaktycznych jest jedną z najniższych w Europie. Zapobieganie jest kluczem do długiego, zdrowego życia. Każdy zna przecież przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć, którego autorem jest Hipokrates. Nie ma chyba lepszej metody na wcielenie tych słów w życie niż badania profilaktyczne.
Czytaj więcej

Mastopatia i rak piersi – samobadanie piersi, mammografia czy USG?

15-10-2021
Od 1985 roku październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Co więcej, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest znana już wszystkim różowa wstążka.
Czytaj więcej

Jak się przygotować do badania USG jamy brzucha

21-09-2021
USG jamy brzucha to jedno z najczęstszych badań. Dowiedz się na czym ono polega, po co się je wykonuje i jak się do niego przygotować.
Czytaj więcej

Rak prostaty - IV edycja akcji Onkoodpowiedzialni

07-09-2021
W Polsce rak prostaty rocznie odpowiada za ok. 19 tys. zachorowań i ok. 6 tys. zgonów wśród mężczyzn! Dowiedz się więcej o tej chorobie
Czytaj więcej

Badanie z kontrastem – przeciwskazania i skutki uboczne

02-09-2021
Czeka Cię badanie obrazowania z kontrastem? Dowiedz się czym on jest? Jakie są rodzaje kontrastu? Jak się przygotować do takiego badania? I z czym się ono wiąże?
Czytaj więcej

Cztery sposoby radzenia sobie ze strachem przed badaniem rezonansem i tomografem

24-08-2021
Strach ma wielkie oczy… szczególnie gdy musimy się zmierzyć z czymś czego nie znamy, a do tego dochodzi dodatkowy czynnik stresu. Bez wątpienia jedną z takich sytuacji jest potrzeba wykonania badania przy pomocy np. tomografu komputerowego (TK) czy rezonansu magnetycznego (MRI). Jeśli dodatkowo stresuje nas przebywanie w zamkniętych przestrzeniach czy wręcz cierpimy na klaustrofobię to badania te (a w szczególności MRI) mogą nam się wydać prawdziwą torturą
Czytaj więcej

Densytometria – obowiązkowe badanie dla osób dbających o zdrowie

18-08-2021
Densytometrii rentgenowskiej służy do oceny gęstości mineralnej kości oraz ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w ciele.
Czytaj więcej