Blog

Polskie startupy opanowują rynek medtech – Raport „Top Disruptors in Healthcare 2022”

02-03-2022
Ruszyły zapisy na kolejną edycję Raportu „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”, który tworzony jest przez Polską Federację Szpitali, przez działający przy niej zespół Młodych Menedżerów Medycyny oraz spółkę w Zdrowiu. Jest to jedyny w Polsce Raport inwentaryzujący polski rynek medtech.
Czytaj więcej

Rak szyjki macicy - Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy

21-01-2022
W styczniu obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na wysoką zachorowalność na ten typ nowotworu.
Czytaj więcej

Zwichnięcia, złamania oraz inne urazy narciarzy i snowboardzistów

14-01-2022
Jazda na nartach i snowboardzie są obecnie sportami dostępnymi dla wszystkich i z roku na rok zyskują na popularności. Niestety równie szybko co popularność tych sportów rośnie liczba urazów, którym ulegają ich zwolennicy.
Czytaj więcej

Rezonans magnetyczny a implanty, tatuaże i makijaż permanentny

31-12-2021
Dowiedz się czy mając implant możesz poddać się badaniu rezonansem magnetycznym.
Czytaj więcej

Wszystko co chcesz wiedzieć o badaniu USG tarczycy

08-11-2021
Obecnie już niemal co piąty Polak cierpi na różnego rodzaju schorzenia tarczycy dlatego warto wiedzieć jakie są wskazania do jej badania.
Czytaj więcej

Doppler tętnic szyjnych w diagnostyce miażdżycy - wskazania, przeciwskazania i przebieg badania

02-11-2021
Doppler tętnic szyjnych to jedno z wielu badań które Centrum Badań Klinicznych ma w swojej ofercie. Wykorzystuje się je do diagnostyki chorób układu krążenia, a w szczególności do oceny zwężenia tętnic szyjnych i kręgowych.
Czytaj więcej

Rak wcześnie wykryty to szansa na skuteczne leczenie

20-10-2021
W Polsce świadomość konieczności wykonywania badań profilaktycznych jest jedną z najniższych w Europie. Zapobieganie jest kluczem do długiego, zdrowego życia. Każdy zna przecież przysłowie: lepiej zapobiegać niż leczyć, którego autorem jest Hipokrates. Nie ma chyba lepszej metody na wcielenie tych słów w życie niż badania profilaktyczne.
Czytaj więcej

Mastopatia i rak piersi – samobadanie piersi, mammografia czy USG?

15-10-2021
Od 1985 roku październik uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Co więcej, 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest znana już wszystkim różowa wstążka.
Czytaj więcej

Jak się przygotować do badania USG jamy brzucha

21-09-2021
USG jamy brzucha to jedno z najczęstszych badań. Dowiedz się na czym ono polega, po co się je wykonuje i jak się do niego przygotować.
Czytaj więcej

Rak prostaty - IV edycja akcji Onkoodpowiedzialni

07-09-2021
W Polsce rak prostaty rocznie odpowiada za ok. 19 tys. zachorowań i ok. 6 tys. zgonów wśród mężczyzn! Dowiedz się więcej o tej chorobie
Czytaj więcej