Blog

Zespół de Quervaina – schorzenie smartfonowców

03-06-2022
Jak pokazują statystyki „kciuk matki” to obecnie drugie najczęściej  występujące schorzenie w obrębie kończyny górnej, za raz po zespole cieśni nadgarstka.
Czytaj więcej

USG ślinianek – kiedy i po co je wykonywać

26-05-2022
Mało kto wie, że nowotwory ślinianek stanowią 3–6% guzów rozwijających się w obrębie głowy i szyi. Jak pokazują statystyki w śliniankach przyusznych występuje około 80% nowotworów ślinianek, z czego aż 10–17% stanowią zmiany złośliwe.
Czytaj więcej

USG tkanek miękkich

18-05-2022
Kilka razy pisaliśmy już o badaniach USG. Było o USG: tarczycy , jamy brzusznej i piersi . Tym razem chcemy skupić się na przybliżeniu Wam badania USG tkanek miękkich. USG tkanek miękkich pozwala ...
Czytaj więcej

Instrukcja odbioru badań w aplikacji Medtransfer

04-05-2022
Instrukcja odbioru badań przez pacjentów w aplikacji Medtransfer,
Czytaj więcej

Rak tarczycy - najczęściej występujący nowotwór złośliwy gruczołów wydzielania wewnętrznego

08-04-2022
Rak tarczycy to coraz częstszy nowotwór, który w Polsce odpowiada za ok. 4,2 tys. zachorowań rocznie. Jak pokazują statystyki 9 razy częściej dotyka kobiet niż mężczyzn.
Czytaj więcej

Polskie startupy opanowują rynek medtech – Raport „Top Disruptors in Healthcare 2022”

02-03-2022
Ruszyły zapisy na kolejną edycję Raportu „Top Disruptors in Healthcare – przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce”, który tworzony jest przez Polską Federację Szpitali, przez działający przy niej zespół Młodych Menedżerów Medycyny oraz spółkę w Zdrowiu. Jest to jedyny w Polsce Raport inwentaryzujący polski rynek medtech.
Czytaj więcej

Sposoby odbierania wyników badań z zakresu diagnostyki obrazowania w Centrum Badań Klinicznych JCI

08-02-2022
W Centrum Badań Klinicznych JCI chcemy aby odbiór wyników był dla naszych Pacjentów jak najwygodniejszy, a w obecnych czasach także najbezpieczniejszy. Dowiedz się jak możesz odebrać wyniki badań.
Czytaj więcej

Rak szyjki macicy - Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy

21-01-2022
W styczniu obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na wysoką zachorowalność na ten typ nowotworu.
Czytaj więcej

Zwichnięcia, złamania oraz inne urazy narciarzy i snowboardzistów

14-01-2022
Jazda na nartach i snowboardzie są obecnie sportami dostępnymi dla wszystkich i z roku na rok zyskują na popularności. Niestety równie szybko co popularność tych sportów rośnie liczba urazów, którym ulegają ich zwolennicy.
Czytaj więcej

Rezonans magnetyczny a implanty, tatuaże i makijaż permanentny

31-12-2021
Dowiedz się czy mając implant możesz poddać się badaniu rezonansem magnetycznym.
Czytaj więcej