Druga odsłona akcji Onkoodpowiedzialni

Akcja Onkoodpowiedzialni

W czerwcu ruszyła akcja "Firma Onkoodpowiedzialna" zorganizowana przez NEO Hospital, do której dołączyło Centrum Badań Klinicznych JCI. Miała to być jednorazowa kampania jednakże została ona tak dobrze przyjęta, że podjęto decyzję o jej kontynuowaniu. Firmy angażujące się w akcję Onkoodpowiedzialni chcą zwrócić uwagę na możliwości związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów. Nasza inicjatywa ukierunkowana jest także na podniesienie świadomości w zakresie nowotworów, propagowanie edukacji onkologicznej, profilaktyki i promocji zdrowia. 

 

Rak jelita grubego

Tematem przewodnim drugiej edycji akcji Onkoodpowiedzialni jest nowotwór jelita grubego. Niestety statystyki są nieubłagane i jak pokazują nowotwory jelita grubego i odbytu są trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem u mężczyzn (660 tys. przypadków, 10%) i drugim u kobiet (570 tys. przypadków, 9%). 

 

 

 

Zapraszamy na webinar

  • 11 sierpnia 2021 r. O tym jak zapobiegać rakowi jelita grubego, jak go leczyć oraz o nowych technologiach w terapii nowotworów jelita grubego i odbytnicy, w tym o zabiegach z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci. Spotkanie poprowadzi mgr Adrianna Sobol oraz dr n. med. Jerzy Draus

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Onkoodpowiedzialni