Firma onkoodpowiedzialna

Centrum Badań Klinicznych JCI dołączyło do akcji społecznej „Onkoodpowiedzialni”, której działania zaplanowane są na 4-24 czerwca, czyli Dni Walki z Rakiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akcja „Onkoodpowiedzialni’, której inicjatorem jest NEO Hospital opiera się na wspólnych działaniach ze społecznie odpowiedzialnymi pracodawcami w celu zwiększenia świadomości zdrowotnej pracowników, zwrócenia uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazania ścieżki, jak sobie radzić z chorobą onkologiczną, gdy dotknie ona któregoś z pracowników.

 

 

W ramach akcji Szpital na Klinach, z którym współpracujemy, zaplanował spotkania live z lekarzami i psychoonkologiem, którzy podzielą się doświadczeniami oraz odpowiedzą na pytania jak dbać o zdrowie, jak reagować, gdy pojawia się choroba onkologiczna, gdzie szukać pomocy, jaka jest rola opieki personalizowanej oraz nowych technologii w terapii chorób onkologicznych. 

 

Czerwcowa odsłona akcji poświęcona jest nowotworom ginekologicznym, rakowi endometrium i rakowi szyjki macicy, bo te w Polsce od lat mają jedne z najgorszych wyników śmiertelności w Unii Europejskiej.  

 

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania zmobilizują naszych pracowników do zadbania o własne zdrowie. Ponadto, poprzez udział w akcji "Onkoodpowiedzialni" chcemy zwrócić uwagę naszych Pacjentów na tzw. dług zdrowotny, który powstał w czasie pandemii i przypomnieć o tym jak ważne jest systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych. W Centrum Badań Klinicznych JCI mamy możliwość wykonania badań z zakresu diagnostyki obrazowej wykorzystując potencjał: rezonansu magnetycznego, tomografu komputerowego i USG.     

 

 

Więcej informacji na temat akcji oraz szczegółowy plan spotkań znajduje się na stronie onkoodpowiedzialni.pl oraz Facebooku