Sposoby odbierania wyników badań z zakresu diagnostyki obrazowania w Centrum Badań Klinicznych JCI

W Centrum Badań Klinicznych JCI chcemy aby odbiór wyników był dla naszych Pacjentów jak najwygodniejszy, a w obecnych czasach także najbezpieczniejszy. Z tego też względu proponujemy Państwo kilka różnych sposobów odbioru wyników:

 

  1. Odbiór osobisty lub przez osobę upoważnioną

Pracownicy Centrum Badań Klinicznych JCI informują Pacjenta telefonicznie, gdy wynik jest gotowy do odbioru. Po odbiór wyniku Pacjent może zgłosić się osobiście. Jeśli jednak już w dniu badania Pacjent wie, że nie da rady osobiście odebrać wyników to może upoważnić do tego wybraną przez siebie osobę. Osoba upoważniona może odebrać wyniki tylko na podstawie okazania dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość osoby odbierającej.

 

  1. Przesłanie wyników na wskazany adres mailowy

Opis badania przygotowany przez Lekarza radiologa może zostać wysyłany w postaci zakodowanego pliku na wskazany podczas rejestracji adres mailowy. Ze względu na poufność informacji i ich bezpieczeństwo hasło do pliku umożliwiające jego otwarcie wysyłane jest na wskazany przez Pacjenta numer telefonu.

 

  1. Przesłanie wyników na wskazany adres pocztowy

Na życzenie Pacjenta wynik jego badania, może także zostać wysłany pocztą (termin nadania do 14 dni roboczych) na adres wskazany przez Pacjenta w wypełnionym podczas rejestracji upoważnieniu. Proszę jednak pamiętać, że nie ma możliwości przesłania pocztą wyników badania bez wskazania przez Pacjenta konkretnego adresu lub na prośbę ustną.

 

  1. Przesłanie wyników poprzez platformę MedTransfer

Dla jeszcze większej wygody naszych Pacjentów od tego roku wprowadziliśmy możliwość przesyłania Pacjentom wyników ich badań poprzez platformę MedTransfer. Jest to rozwiązanie telemedyczne dla szpitali, placówek medycznych, lekarzy, a przede wszystkim – dla pacjentów. MedTransfer umożliwia proste przesyłanie nie tylko zaszyfrowanych wyników, ale również pełnego obrazu badania obrazowania, przez internet zgodnie z wymogami RODO, HIPAA oraz PHIPA. Pacjent otrzyma od Centrum Badań Klinicznych JCI link, poprzez który będzie mógł pobrać wyniki i obraz ze swoich badań lub udostępnić go lekarzowi prowadzącemu. 

 

 

Wyniki badania szyfrowane są jednorazowym hasłem, które Pacjent otrzymuje w wiadomości SMS na podany numer telefonu. Warto podkreślić fakt, że dzięki platformie MedTransfer Pacjent ma oddzielnie możliwość zobaczenia obrazu badania oraz pobrania opisu badania w formie pliku PDF.

Warto podkreślić fakt, że link do wyniku badania jest aktywny przez miesiąc. W tym czasie Pacjent może go przesyłać do kogokolwiek z kim chce się nim podzielić. Co więcej, Pacjent ma możliwość pobrania wyników bezpośrednio z platformy MedTransfer na wybrane urządzenie (komputer, tablet czy smartphone).

Gdy w trakcie miesiąca Pacjent nie pobierze z platformy wyników, a będą mu one potrzebne w późniejszym terminie, to nie ma powodu do zmartwień. W takiej sytuacji wystarczy skontaktować się z Centrum Badań Klinicznych JCI gdyż przechowujemy wszystkie Państwa wyniki i w każdej chwili możemy je udostępnić.

 

Obejrzyj film i dowiedz się więcej o platformie MedTransfer:

 

 

 

Przypominamy, że czas oczekiwania na opis badania rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym wynosi:

  • 21 dni roboczych od dnia wykonania badania,
  • 21 dni roboczych od dnia wykonana badania w przypadku badań stawów,
  • 30 dni roboczych od dnia wykonania badania w przypadku wysyłki pocztowej.

W przypadku pozostałych badań Pacjent otrzymuje wyniki w dniu wizyty.