Rak prostaty - IV edycja akcji Onkoodpowiedzialni

15 września obchodzony jest Europejski Dzień Raka Prostaty. Z tego też względu we wrześniu ruszyła trzecia odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI, która poświęcona jest ona rakowi prostaty. Choroba ta zajmuje niechlubne pierwsze miejsce wśród męskich nowotworów, stanowiąc ponad 19,6% zachorowań onkologicznych. Niestety w Polsce rak prostaty rocznie odpowiada za ok. 19 tys. zachorowań i ok. 6 tys. zgonów wśród mężczyzn.

W ramach akcji dedykowanej rakowi prostaty przewidziane są m.in.:

  1. Spotkania live, z których pierwsze odbędzie się już 14 września o godz. 19.30. W spotkaniu na żywo udział wezmą dr n. med. Paweł Wisz – urolog specjalizujący się w operacyjnym leczeniu raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci oraz mgr Adrianna Sobol – psychoonkolog z Fundacji OnkoCafe – Razem Lepiej. W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:
  • Jakie są objawy raka prostaty i dlaczego często mogą być one mylone są z łagodnym przerostem gruczołu krokowego?
  • Co przyczynia się do rozwoju tego nowotworu i jak możemy kontrolować czynniki ryzyka?
  • Jakie badania profilaktyczne powinien wykonać każdy mężczyzna po 45 roku życia?
  • Jakie nowoczesne metody leczenia tego nowotworu oferuje współczesna medycyna?

 

 

  1. Bezpłatne konsultacje on-line w Szpitalu na Klinach dla mężczyzn, u których istnieje podejrzenie nowotworu prostaty jak również tych, u których już zdiagnozowano chorobę nowotworową tego gruczołu, na które można się zapisać poprzez stronę Szpitala
  2. Aspekty emocjonalnego radzenia sobie z chorobą, czyli jak wspierać mężczyzn dotkniętych rakiem prostaty oraz członków najbliższej rodziny oraz praktyczne informacje na temat jak reagować, gdy nowotwór pojawi się w rodzinie

Zachęcamy do zapoznania się z szeregiem ciekawych artykułów i informacji na temat raka prostaty na stronie akcji Onkoodpowiedzialni oraz do pobrania praktycznego ebook.